На долю людей з інвалідністю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі осіб з інваліднісю в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Цей день підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав осіб з інвалідністю і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Держава постійно вживає заходів щодо матеріального забезпечення осіб з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надання пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. Створено комплекс законів, які регулюють більшість аспектів життя людей з інвалідністю.

В нашому місті Ірпені ще напередодні свята, а саме 1 грудня виконавчий комітет Ірпінської міської ради організував свято «Повір у себе» для особливих діток в центральному будинку культури. Там дітей розважали аніматори. Відбулася театральна вистава. А фойе було облаштоване виставкою дитячих робіт.

2 грудня в приміщенні Ірпінської міської ради відбулася зустріч з ветеранами Другої світової війни, які є особами з інвалідністю. Перший заступник міського голови Олександр Григорович Маркушин привітав присутніх з Міжнародним днем осіб з інвалідністю, щиро побажав усім міцного здоров’я, щастя, витримки, оптимізму, достатку в оселях, віри у світле майбутнє, довгих років життя.

Управлінню праці та соціального захисту населення у 2019 році вдалося забезпечити санаторно-курортним лікуванням 24 особи з інвалідністю загального захворювання та з дитинства на суму 275744,00 грн., а в санаторіях підвідомчих Мінсоцполітики - 35 осіб, серед яких більшість особи з інвалідністю внаслідок війни. Відправлено на реабілітацію 17 діток з інвалідністю внаслідок ДЦП на суму 348937,00 грн. 270 осіб з інвалідністю забезпечено технічними засобами реабілітації, вартість яких становить 3665215,00 гривень. Більше 500 осіб з інвалідністю та тяжко хворих отримали матеріальну допомогу з місцевого бюджету.

З нагоди Міжнародного дня людей з особливими потребами 135 осіб з інвалідністю, які, потребують стороннього догляду та перебувають на обліку в Ірпінському територіальному центрі соціального обслуговування були забезпечені продуктовими наборами.

Кожен з нас не лише 3 грудня, а й протягом усього року повинен пам’ятати, що поруч із нами живуть особливі люди, які потребують особливої уваги та допомоги.

Нехай наша щодення підтримка допомагає їм долати труднощі та наповнювати серця впевненістю. Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються як можуть зі всіх своїх сил.

Але з нашого боку для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до людей з особливими потребами визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя.

                                                             Не залишаймося байдужими!